18-asis Prigimtinės kultūros seminaras BIJOTI IR DRĮSTI: BAIMĖS PRIGIMTIS, RAIŠKA IR ĮVEIKA

Užutrakis, 2020 m. vasario 29 d.  – kovo 1 d.

Aštuonioliktajame prigimtinės kultūros seminare aiškinsimės, kokia yra baimės kultūrinė raiška ir bandysime atsakyti į klausimą, kokį vaidmenį baimė vaidino prigimtinės kultūros lauke ir ką turi bendro su šiuolaikine kultūra. Ar nėra taip, kad literatūra, kinas, dailė įsipina į prigimtinės kultūros lauką perimdamas senuosius vaizdinius? Ko šiandien bijome ir kodėl? Kokie yra baimės įveikos būdai vakar ir šiandien?

Seminare pranešimus skaitys folkloristė Laimutė Anglickienė, literatūrologas Marius Burokas, filosofė Jurga Jonutytė,  kino ir vizualiosios kultūros tyrinėtojas Deimantas Valančiūnas, archeologė Šarūnė Valotkienė, etnologės Asta Skujytė-Razmienė ir Inga Jurginienė. Taip pat laukia įdomi pokalbių programa su rašytojais Neringa Vaitkute ir Justinu Žilinsku, dailininkėmis Marija Smirnovaite ir Kotryna Zyle, fotografu ir žurnalistu Vidmantu Balkūnu, muzikos terapeute Vilmante Aleksiene bei kitais įdomiais žmonėmis. Diskusijas ves Giedrė Šmitienė, Vykintas Vaitkevičius, Jurga Sadauskienė, Asta Skujytė-Razmienė, Vita Džekčioriūtė-Medeišienė, Daiva Vaitkevičienė ir kiti. 

Visa seminaro programa ir registracija į seminarą bus paskelbta sausio 10 d.

Seminarą rengia Prigimtinės kultūros institutas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

Paveikslėlyje - Irenos Žviliuvienės iliustracija iš Martyno Vainilaičio knygos "Akivarų tiltas".