18-asis Prigimtinės kultūros seminaras BIJOTI IR DRĮSTI: BAIMĖS PRIGIMTIS, RAIŠKA IR ĮVEIKA

Užutrakis, 2020 m. vasario 29 d.  – kovo 1 d.

Aštuonioliktajame prigimtinės kultūros seminare, sutelkus skirtingų disciplinų mokslininkų – etnologų, folkloristų, psichologų, literatūrologų, istorikų, filosofų ir kitų sričių tyrinėtojų pajėgas, bus gilinamasi į baimės prigimtį ir jos pavidalus mūsų kultūroje. Aiškinsimės, kokia yra baimės kultūrinė raiška ir bandysime nustatyti ribas, žyminčias baimės atsiradimą ir (arba) išnykimą.  Ar baimė gali būti visiškai įveikiama? Kokie jos įveikos pavidalai gali atsirasti vienu ar kitu istoriniu laikotarpiu, vienoje ar kitoje kultūros srityje?

Baimės kaip priemonės pasitelkimas paveikti kitus gyvavo nuo neatmenamų laikų, bet jis ypač aktualus šiandien, pavyzdžiui, nagrinėjant medijų poveikį žmogui, kuris yra neatsiejama šiandieninės kultūros dalis ir įsipina į prigimtinės kultūros lauką tiek perimdamas senuosius vaizdinius, tiek kurdamas naujus jų pavidalus.

Seminarą rengia Prigimtinės kultūros institutas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

Seminaro programa ir informacija dėl registracijos bus paskelbta 2020 m. sausio 10 d.

Idėjų renginiui laukiame iki gruodžio 15 d. adresu [email protected]

Renginio mokslinė taryba: dr. Daiva Vaitkevičienė, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius, dokt. Vita Džekčioriūtė-Medeišienė, dr. Asta Skujytė-Razmienė, dr. Giedrė Šmitienė, dr. Aušra Žičkienė, dokt. Andrius Kaniava.

Paveikslėlyje - Irenos Žviliuvienės iliustracija iš Martyno Vainilaičio knygos "Akivarų tiltas".