AKADEMINĖS DIRBTUVĖS

Kalbantis paukštis, giedantis medis: vertybių akiračiai  lietuvių prigimtinėje kultūroje

Rumšiškės

2021 m. liepos 1–2 d.

Yra sodas, kuriame auga grojantys ir giedantys medžiai, čiurlena gyvybės šaltinis ir gyvena teisybę kalbantis paukštis. Norint tą paukštį pagauti, reikia drąsos, išminties ir meilės.

Pasakos atspindi, ko žmonės nuo seno geidė ir kam praeityje teikė ypatingą vertę. Kai kurie šių dalykų, būdami itin pastovūs, gyvuoja šimtus ar net tūkstančius metų ir sudaro lėtai kintantį vertybinį kultūros branduolį.

Prigimtinės kultūros institutas, bendradarbiaudamas su Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu bei Lietuvos liaudies buities muziejumi, kviečia į akademines dirbtuves, skirtas lietuvių kultūros vertybėms tyrinėti ir apmąstyti. Vertybių klausimas pastaruoju metu Lietuvoje keliamas vis dažniau, vertybės nagrinėjamos ir pristatomos Lietuvos sociologų, politologų ir filologų tyrimuose. Visgi šis klausimas iki šiol pernelyg mažai gvildentas lietuvių etnologijos ir kultūros antropologijos lauke, stokojama tarpdalykinių jungčių ir probleminio požiūrio į vertybių išlaikymą, perdavą ir kismą.

Dirbtuvėse ieškosime atsakymo, kaip atpažinti vertybes lietuvių kultūros tradicijoje, aiškinsimės kokie prigimtinės kultūros atramos taškai ir žymenys padeda įžvelgti vertybines trajektorijas šiuolaikiniuose kultūros procesuose. Dirbtuvės suteiks galimybę ieškoti tyrimo kelių ir būdų iš HSM tarpdalykinės perspektyvos.

Akademinės dirbtuvės vyks Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Renginyje kviečiami dalyvauti mokslininkai, doktorantai ir kiti humanitarinių bei socialinių mokslų tyrėjai. 

Registruotis į renginį prašome užpildant šią anketą. Registracija vyks iki birželio 20 d. (arba kol bus pasiektas maksimalus dalyvių skaičius). Bendras dalyvių skaičius – iki 30 žmonių.

Renginį finansuoja Prigimtinės kultūros institutas. Nakvynė ir maitinimas dirbtuvių dalyviams yra nemokamas.

Rengėjų grupė: dr. Daiva Vaitkevičienė, dr. Asta Skujytė-Razmienė, dr. Aušra Žičkienė, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius, dr. Giedrė Šmitienė, dokt. Vita Džekčioriūtė-Medeišienė, Irena Žilienė.

Kontaktai: prigimtine@gmail.com, tel. 8-613-11178.