11-asis prigimtinės kultūros seminaras

2016 m. birželio 30 d. – liepos 3 d., Rumšiškės

 

Įprasta suvokti prigimtinės kultūros ir laisvės sąvokas kaip nesusiejamas, viena kitą atribojančias. Seminaru kviečiame maksimaliai giliai abi jas permąstyti, ką galima padaryti tik mąstant jas kartu. Nė viena iš jų neliks tokia, kaip buvusi. Ir viena, ir kita keisis. Būtent apie šią kaitą kviečiame kalbėtis.

Prigimtinė kultūra neturėtų tapti vien aiškiai apibrėžtu, įprastu teoriniu terminu, todėl ir siūlome mąstyti apie tai, kaip kasdienėse patirtyse ji įgyja iš anksto jai nepriskirtas savybes. Laisvės sąvoka, kuri tarsi suprantama be pastangų, yra išretėjusi, reikalinga įžeminimo, jos galimų patirčių apmąstymo.

Preliminariai galvodami apie jų santykį, supratome, kad žiūrint į konkrečias situacijas, o ne į teorinius konceptus, prigimtinė kultūra ir laisvė atrodo labiau neatskiriamos nei priešingos. Dažna situacija – ir kasdienė, ir ribinė – parodo netikėtai artimą jų ryšį.

Kviečiame kalbėtis ne tiek apie politinius įvykius, kiek apie asmenines situacijas, asmeninius atsakus į tai, kas vyksta. Apie laisvę, pasirodančią ne tiek pasirinkimuose, kiek laikysenose ir reakcijose.

Siūlymus prašome siųsti Giedrei Šmitienei adresu gies@takas.lt iki gegužės 1 d. Klausytojų registracija vyks nuo gegužės 20 d. iki birželio 8 d. (nuorodą į registracijos anketą rasite: http://prigimtine.lt/lt/seminarai/). Atsakymą dėl dalyvavimo patvirtinimo gausite iki birželio 17 d. Norintys prisidėti prie seminaro organizavimo kaip savanoriai kviečiami atsiliepti iki gegužės 25 d.

Nuotrauka, © Antanas Sutkus, 2016