Valstybes kuria ir atkuria tautos, išreikšdamos savo valią. Tad artėjant atkurtos Lietuvos šimtmečio šventei Prigimtinės kultūros institutas kviečia kelti tautiškumo klausimus: apmąstyti ar tautiškumas priklauso prigimtinės kultūros branduoliui ir jei taip, kokia jo kilmė, apibrėžtis, kokiais būdais prigimtasis tautiškumas yra perduodamas arba prarandamas.
Jei tautiškumas negali būti įgimtas, svarbi jo sąlyčio su prigimtine kultūra galimybė. Galbūt tai žmogaus ir tautos laikysenos klausimas? Arba tautiškumo tankio prigimtinėje kultūroje matmuo, kuris tam tikroms aplinkybėms, veikiant kultūriniams ir politiniams veiksniams, yra didesnis, negu ramaus gyvenimo tėkmėje. Be to, svarbu nepamiršti, kad kiekviena karta savąjį tautiškumą kuria, todėl jis yra besikeičiantis, takus – tai dar vienas svarbus klausimas etnologų, folkloristų, literatūrologų, filosofų, istorikų, archeologų ir kitų tyrėjų būriui.
Seminarą rengia Prigimtinės kultūros institutas ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, bendradarbiaudami su Trakų nacionaliniu istoriniu parku.