Paskelbta registracija į XIII seminarą "Prigimtinė kultūra XXI amžiuje: tąsa, tankis, takumas"

  • Autorius: PKI
  • 2017 m. gegužės 15 d.
None

Paskelbta registracija į seminarą „Prigimtinė kultūra XXI amžiuje: tąsa, tankis, takumas“,  kuris vyks 2017 metų birželio 30 d. - liepos 3 d. 

Registracija vyksta nuo gegužės 15 d. iki gegužės 29 dienos. Seminaro programa skelbiama čiaNorėdami užsiregistruoti, užpildykite šią anketą.

Atsakymą, patvirtinantį /nepatvirtinantį Jūsų registraciją, atsiųsime iki birželio 6 d. Esant  dideliam norinčiųjų dalyvauti skaičiui, atranka bus daroma atsižvelgiant į registracijos anketos užpildymą laiką.

Šių metų seminaro tema kviečia susimąstyti apie prigimtinės kultūros tąsą šiandien  ir  asmeniškai prisidėti prie  kūrybinių ieškojimų.  Kviečiame dalyvius įsijungti į kūrybines veiklas, vyksiančias seminaro metu bei dalyvauti konkursuose „Iš ko pažinsi, kad lietuvaitis?“ ir „Aš sukūriau liaudies dainą!“

Pasirodymas-pasidainavimas „Aš sukūriau liaudies dainą!“ pirmąją seminaro  dieną kvies pasidalinti savo sukurtomis ar perkurtomis, prisitaikytomis dainomis,  gimstančiomis iš folkloro tradicijos pažinimo, atidaus įsigilinimo į ją  ir galbūt vėl į ją grįžtančias.  O jei iki šiol nesate kūrę dainų, galbūt šis pasidainavimas paskatins pabandyti?  Būtų įdomu išgirsti šiuolaikinę sutartinę ar XXI amžiaus „darbo“ ar „kalendorinę“ dainą! Galbūt Jūsų šeimoje, bendruomenėje, kolektyve dainuojamos kažkieno sukurtos ar perkurtos dainos, atliepiančios šiuolaikinę tradicijos dvasią – kviečiame pasidalinti, papasakoti, pamokyti, padainuoti kartu. Šiuolaikinių krikštynų ar Baltų tikėjimo apeigų dainų repertuaras jau gyvuoja naujai atkurtuose ritualuose – galime kartu pagiedoti giesmę Laimai, Perkūnui ar Gediminui.  Jei esate pasiryžęs pasidalinti savo mokamomis dainomis, pabandyti sukurti kokią dainą iki seminaro ar improvizuoti vietoje, pažymėkite tai registracijos anketoje.

Konkursas „Iš ko pažinsi, kad lietuvaitis?“ meta iššūkį kiekvienam seminaro dalyviui:  kaip išreikšti prigimtinę kultūrą savo išvaizda? Galbūt apsirengsite kokiu ypatingu drabužiu, o gal surasite šiam reikalui tinkamą papuošalą ar turėsite savitą krepšelį, piniginę, rašiklį? O gal tai bus kokia mažytė detalė, reikalaujanti akylumo, norint ją atrasti ir atpažinti? Seminaro metu veiks fotografijos studija, kuri visą detalių margumyną sujungs į vieną bendrą dėlionę, kurią pamatysime uždarymo metu.  Konkursas leis pamatyti, kaip  seminaro dalyviai šiandien įsivaizduoja tradiciją, kokius medžiaginius ženklus jai priskiria. Dalyvavimas šiame konkurse – privaloma seminaro sąlyga.

Seminaro mokestis – 10 eurų, moksleiviams – 5 eurai (į mokestį įskaičiuotas Muziejaus lankytojo bilietas bei įvažiavimas automobiliu į teritoriją).  Pranešimai ir veiklos yra nemokami, tačiau norintys paremti seminarą kviečiami skirti auką Prigimtinės kultūros institutui.  

Seminaras vyks Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Dalyviai turės galimybę apsistoti Muziejaus teritorijoje esančiuose nakvynės namuose „Monopolis“ (kaina už lovą – nuo 6 iki 10 eurų nakčiai), viešbutyje „Girkalnio namas“ (kaina už lovą – 20 eurų, dvivietis kambarys – 40 eurų, trivietis – 60, keturvietis – 80 eurų). Taip pat Muziejaus teritorijoje bus galima nakvoti  savo palapinėje (be papildomo mokesčio). Jei seminarui bus skirta Kultūros tarybos parma, nakvynės ir maitinimo išlaidos bus iš dalies dengiamos.

Kilus klausimų, prašome kreiptis adresu prigimtine@gmail.com

Maloniai kviečiame dalyvauti!